Zachęcamy rodziców do udziału w projekcie, każdy zgłasza się indywidualnie - decyduje kolejność zgłoszeń.
Dane do kontaktu / rejestracji:
tel. 22 506 57 96, 22 506 57 90
e-mail: przestrzenrozwoju@aki.edu.pl
ul. Zmyślona 8, 03-289 Warszawa
Zachęcamy rodziców do udziału w projekcie, każdy zgłasza się indywidualnie - decyduje kolejność zgłoszeń.
Dane do kontaktu / rejestracji:
tel. 22 506 57 96, 22 506 57 90
e-mail: przestrzenrozwoju@aki.edu.pl
ul. Zmyślona 8, 03-289 Warszawa
Dnia 27.05.2025 na Stadionie Podskarbińska przy ul. Chrzanowskiego 23 na warszawskiej Pradze, odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Lekkoatletyce kategoria młodzież (7-8 klasy).
Jedynym reprezentantem #SP110, który zakwalifikował się do tego turnieju był Mikołaj Oleksinski z klasy 7a, który podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka zajął 2 miejsce w tej konkurencji.
Mikołaj pobiegł na maksimum swoich możliwości łamiąc swój rekord życiowy o ponad 11 sekund Wynikiem 1:38:56 zajął miejsce na 41 startujących. To bardzo dobry wynik, zważywszy że Miki jest 7 klasistą. Myślę, że za rok będzie walka o najwyższe lokaty.
Serdeczne gratulacje
Piotr Strefner
Drużyna SP 110 w składzie aż 55 zawodników dała prawdziwy pokaz siły! Efekt? 16 medali i AWANS na Mistrzostwa Warszawy!
Wyniki medalowe naszych reprezentantów:
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
Padło wiele rekordów życiowych – poziom zawodów był naprawdę wysoki!
W imprezie wzięło udział niemal 400 zawodnikow!
Gratulacje dla wszystkich naszych sportowców, trenerów i kibiców!
Trzymamy kciuki za finały 3 czerwca!
20. maja grupa uczniów klas VII i VIII wybrała się na warsztaty do Goethe-Institut.
A co tam robiliśmy? Weszliśmy na pokład Deutschspace digital i wylądowaliśmy na 8 stacjach, poznając ciekawostki o Niemczech i rozwiązując zadania w języku niemieckim. Braliśmy też udział w różnych quizach z nagrodami oraz sami ozdabialiśmy nasze Stofftaschen! Es war cool!
#deutschbewegt
Maja Fijas-Bartnicka
Już od 19 maja 2025 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2025 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2025, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 19 maja 2025 r. od godziny 16:00 i potrwają do 1 czerwca 2025 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice/opiekunowie prawni rejestrują w systemie dziecko za pomocą jego numeru pesel, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Lato w Mieście” 2025 zostanie opublikowana w systemie 3 czerwca 2025 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 4 czerwca 2025 r. od godziny 8:00 do 17 czerwca 2025 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Zapraszamy!
Magdalena Kaszlikowska
kierownik Akcji "Lato w Mieście 2025"
Zachęcamy uczniów klas VII i VIII oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w wykładzie. Zapraszamy do zabytkowego gmachu MEN przy al. Szucha 25 w Warszawie.
Będzie to wyjątkowa okazja nie tylko do udziału w ważnym wydarzeniu edukacyjnym, ale także do zwiedzenia legendarnego budynku, noszącego tytuł Pomnika Historii.
Udział w wykładzie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/dz9yrndw
O udziale stacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń.
Wykład odbędzie się 22 maja o godz. 17:00 w reprezentacyjnej sali posiedzeń w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Uczestnicy wykładu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Więcej informacji o Akademii MEN: Akademia MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej - Portal Gov.pl
Klasa Vc i VIa podczas wycieczki do Twierdzy Modlin poznała bogatą historię tego ogromnego obiektu wojskowego. Sięga ona czasów Napoleona, później podlegała Rosji, a w ostatnim okresie, przez wiele lat, stacjonowało tam wojsko polskie. W tej chwili obiekt jest własnością prywatną. Oprócz zajęć i przedsięwzięć historycznych, odbywają się tu różne wydarzenia i spotkania. Twierdza cieszy się też zainteresowaniem producentów filmowych i wykorzystywana jest do planów podczas kręcenia filmów. Jeden ze zniszczonych, okazałych budynków posłużył jako zamek Stolnika Horeszki z „Pana Tadeusza”. Upływający czas odcisnął swoje piętno na solidnych i przemyślanych architektonicznie budynkach. Są one bardzo zniszczone. Istnieją jednak plany na ich rewitalizację. Może więc doczekamy czasów, gdy Twierdza Modlin zamieni się w miejsce kulturalno - rekreacyjne i wypoczynkowe.
Podczas lekcji języka francuskiego uczniowie klas 8a i 8b poznali podstawy savoir-vivre przy stole. Dowiedzieli się jak poprawnie zastawić stół oraz jak powinno się zachowywać w trakcie posiłku. Na koniec wykonali plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę. A wszystko to w ramach poszerzenia materiału z lekcji w trakcie, których uczyli się słownictwa związanego z jedzeniem, zamawiania w restauracji czy mówienia o swoich ulubionych potrawach.
Nasza wspaniała dwunastka najmłodszych uczniów zmierzyła się z niełatwymi zadaniami matematycznymi podczas II etapu konkursu „Puchacz Piotr”, który odbył się w Urzędzie Dzielnicy Białołęka. 📐✏️
To była świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, logicznego myślenia i odwagi w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół.
👏 Jesteśmy z Was bardzo dumni i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy! ✊💙
Dziś nasi uczniowie pokazali prawdziwego sportowego ducha podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka w Lekkoatletyce Indywidualnej! 💪
🏆 3. miejsce drużynowo – chłopcy🏅 4. miejsce drużynowo – dziewczęta
Zawodnicy rywalizowali w aż 10 konkurencjach: biegi na 100 m, 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz sztafety 4×100 m i olimpijska. Emocji nie brakowało – były nowe rekordy życiowe, łzy po minimalnych przegranych i radość z udanych startów.
🎖️ Indywidualnie srebrny medal w biegu na 600 m zdobył Mikołaj Oleksiński, który będzie reprezentował naszą szkołę w Mistrzostwach Warszawy – ogromne gratulacje! 👏
Choć nie każdy stanął na podium, wszyscy pokazali siłę drużyny i ogromne zaangażowanie. Jesteśmy z Was dumni! 💙
A już za tydzień nasi młodsi uczniowie zmierzą się z błotem i przeszkodami podczas biegu terenowego #Runmagedon – trzymajcie kciuki! 🏃🌧️🌲
Nasi uczniowie spisali się na szóstkę podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka w 4-boju lekkoatletycznym, które odbyły się 8 maja 2025 r. na OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.
🥇 Dziewczęta – 6. miejsce🥈 Chłopcy – 6. miejsce
Spośród 14 szkół, to świetny wynik – a do tego padło wiele nowych rekordów życiowych! 💪
Choć tym razem bez medali, towarzyszyła nam fantastyczna atmosfera, sportowa rywalizacja i mnóstwo dobrej zabawy. To był naprawdę udany dzień! 🌟
A już jutro do rywalizacji przystępuje nasza młodzież – trzymajcie kciuki za #TEAMSP110! 🙌
Z radością informujemy, że dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu, projekt budżetu obywatelskiego "Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" będzie realizowany w okresie od 12 maja do 15 listopada 2025 r!
Dzieci i młodzież w naszej Dzielnicy będą miały dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej, która pomoże im radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, stresem oraz problemami związanymi z dorastaniem.
Dlaczego to ważne?
Wsparcie emocjonalne: Pomoc psychologiczna jest kluczowa dla zdrowia psychicznego młodych ludzi, szczególnie w trudnych momentach.
Rozwój osobisty: Profesjonalne wsparcie pomaga w budowaniu pewności siebie i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami.
Prewencja: Wczesna interwencja może zapobiec poważniejszym problemom w przyszłości.
Jak skorzystać?
Konsultacje: Bezpłatne sesje z doświadczonymi psychologami dostępne są w wyznaczonych placówkach oświatowych.
Anonimowość: Wszystkie sesje są prowadzone w sposób dyskretny i anonimowy, zapewniając pełne bezpieczeństwo i komfort.
Zapisu można dokonać poprzez moduł rejestracyjny lub skanując kod QR z grafiki: https://outlook.office.com/.../bookings_boppp21.../bookings/
Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na ten projekt i wspierali jego realizację. Razem możemy tworzyć lepsze warunki dla naszych dzieci i młodzieży!
28 kwietnia uczennice i uczniowie z klasy 1a mieli wyjątkową okazję odwiedzić Akademię Pedagogiki Specjalnej. Podczas wizyty dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy na uczelni, zwiedziły aulę oraz inne interesujące miejsca na terenie kampusu. Wzięły udział w krótkich zajęciach warsztatowych, podczas których mogły dowiedzieć się, jak wygląda nauka na studiach. Nie zabrakło również wspólnej zabawy – uczniowie zagrali ze studentami w gry planszowe, rozwiązywali zagadki i quizy edukacyjne. Dzieci pełne entuzjazmu, zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w wycieczce. Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie, mamie Jasia, za zaproszenie i możliwość przeżycia tak ciekawego dnia.28 kwietnia uczennice i uczniowie z klasy 1a mieli wyjątkową okazję odwiedzić Akademię Pedagogiki Specjalnej. Podczas wizyty dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy na uczelni, zwiedziły aulę oraz inne interesujące miejsca na terenie kampusu. Wzięły udział w krótkich zajęciach warsztatowych, podczas których mogły dowiedzieć się, jak wygląda nauka na studiach. Nie zabrakło również wspólnej zabawy – uczniowie zagrali ze studentami w gry planszowe, rozwiązywali zagadki i quizy edukacyjne. Dzieci pełne entuzjazmu, zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w wycieczce. Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie, mamie Jasia, za zaproszenie i możliwość przeżycia tak ciekawego dnia.
Powered by aSc EduPage